Spojenia na Chalkidiki z Európy

18.4.2024

Prevažná väčšina cestujúcich sem prilieta cez neďaleké letisko v Solúne.

Spojenia na Chalkidiki z Európy

Spojenia na Chalkidiki z Európy

Prevažná väčšina cestujúcich sa sem dostáva cez neďaleké letisko v Solúne (50 km od najbližších letovísk), na ktoré lieta veľké množstvo letov z celej Európy. Druhým najbližším letiskom je letisko Kavala (129 km od najbližších letovísk), na ktoré však lieta podstatne menej letov, a preto sú drahšie.
Let do Solúna je len prvou časťou cesty k moru. Ak si na letisku nepožičiate auto, musíte sa do cieľa dostať autobusom.

Doprava zo Solúna na Chalkidiki
Prechádzate autobusom, ktorý prechádza centrom mesta a potom zastavuje na železničnej stanici a niekoľkých ďalších miestach, než sa vydáte priamo z mesta na Chalkidiki.

Všetky spoje medzi Solúnom a všetkými letoviskami na Chalkidikách zabezpečuje jediná autobusová spoločnosť KTEL Chalkidikis. Na grécke pomery má veľmi prehľadnú webovú stránku, kde si môžete pozrieť cestovný poriadok a kúpiť lístok online.

Jednotlivé cestovné poriadky nájdete na stránke ktel-chalkidikis.gr
Nákup lístkov online na stránke eticket.ktel-chalkidikis.gr
Pri vyhľadávaní nezabudnite, že mesto Thessaloniki sa v angličtine píše "Thessaloniki".
Autobusy zo Solúna najčastejšie premávajú do letovísk na najzápadnejšom cípe Kassandry na trase Nea Potidea - Afytos - Kallithea - Kriopigi - Polychrono - Chanioti - Pefkochori - Paliouri, kam počas letnej sezóny premáva 10 až 12 autobusov denne.
Kde nájdem autobusovú stanicu v Solúne?
V meste sú tri autobusové stanice, čo môže byť trochu mätúce. Všetky spoje do Chalkidík odchádzajú z autobusovej stanice KTEL Halkidikis na východe mesta, ktorú prevádzkuje priamo autobusová spoločnosť.

Je zo Solúna do Chalkidík k dispozícii vlak?
Z Solúna do Chalkidík neexistuje žiadne vlakové spojenie. Železničná stanica v Solúne je najväčšou železničnou stanicou na Balkáne. Je spojená so všetkými železničnými stanicami v Grécku a s väčšinou vo východnej Európe, napríklad so Severným Macedónskom. Najbežnejšia trasa je z Atén do Solúna.

Autom na Chalkidiki
Vzdialenosť medzi Prahou a letoviskami na Chalkidiki je 1 620 až 1 660 km a vedie cez 6 krajín. Takmer celú ju možno prejsť po diaľnici, ale hraničné kontroly, najmä medzi Srbskom a Maďarskom, ako aj Gréckom a Macedónskom, vás môžu nepríjemne zdržať.
Všeobecne počítajte s celkovým časom jazdy z Prahy medzi 17 a 20 hodinami.


Na celom polostrove sa nachádzajú požičovne áut. Aby ste mohli obdivovať nádherné scenérie a ochutnať pravú grécku pohostinnosť, musíte si požičať auto.
Nie je až také nezvyčajné, že uvidíte toľko požičaných lodí ako požičaných áut.
Pre športovo založených sú všade k dispozícii požičovne bicyklov, ktoré vám umožnia zažiť naozaj nádherné výlety.