Čo robí Grécko atraktívnym pre kupujúcich nehnuteľností :

13.12.2023

Grécko má všetko! Nedotknuté more a hory, veľkoleposť tisícročných stavieb a moderný svetský život

Čo robí Grécko atraktívnym pre kupujúcich nehnuteľností :

Čím je Grécko atraktívne pre kupujúcich nehnuteľností:

Grécko má všetko! Nedotknuté more a hory, veľkoleposť tisícročných stavieb a moderný svetský život, aktívny oddych a uvoľnené životné tempo... Hovoríme o lokalitách, kde cudzinci najčastejšie kupujú nehnuteľnosti na presťahovanie za účelom trvalého pobytu alebo len na rekreáciu.

Nynie si napíšeme niečo viac o Grécku:

Grécko sa nachádza v južnej Európe. Má v priemere 300 slnečných dní v roku. Miestne podnebie sa považuje za jedno z najlepších na svete.

Počasie zvyčajne umožňuje nosiť letné oblečenie už od mája. More sa udržiava teplé až do konca októbra a niekedy až do polovice novembra.
Mnoho gréckych pláží je označených Modrou vlajkou Európskej únie, čo znamená čistú vodu a dobré environmentálne podmienky pobrežia. Najviac ocenení získali ostrovy Kréta, Rodos, Korfu a polostrovy Chalkidiki a Peloponéz.
Grécko patrí medzi krajiny s najdlhším pobrežím na svete a vlastní viac ako 3 000 veľkých a malých ostrovov - približne 20 % svojho územia.

Bezpečnosť: Gréci sú veľmi priateľskí, otvorení a emocionálni. Majú pokojný filozofický prístup k životu a na všetko sú hrdí. kriminalita je tu pomerne nízka.

Hospodárstvo :cestovný ruch, ktorý prispieva k ekonomike približne 15 %, je jedným z najprosperujúcejších odvetví. Grécko má tretiu najväčšiu obchodnú flotilu na svete, čo sa týka počtu plavidiel.

Jazyk. V rôznych oblastiach krajiny sa hovorí rôznymi dialektmi. Angličtina je bežná v turisticky obľúbených lokalitách. Takmer všetci mladí ľudia hovoria konverzačnou angličtinou.

Mena: euro.


Obyvateľstvo: Na začiatku roka 2022 malo Grécko viac ako 10 miliónov obyvateľov. Približne 90 % obyvateľstva tvoria etnickí Gréci a zvyšných 10 % Albánci, Bulhari, Rumuni a iné národy.
Zajímavosťou je, že priemerná dĺžka života v Grécku je výrazne vyššia ako vo väčšine krajín EÚ: ženy - 84 rokov, muži - 78 rokov. Vedci sa domnievajú, že dôvodom je dobré podnebie a dobrá výživa.


Náboženstvo: podľa ústavy je štátnym náboženstvom Grécka ortodoxné kresťanstvo. Prevažná väčšina obyvateľov sa označuje za pravoslávnych. Medzi vyznávačov iných náboženstiev v Grécku patria moslimovia, katolíci, protestanti, židia atď.

Občania ktorejkoľvek krajiny majú v Grécku právo kupovať obytné a komerčné nehnuteľnosti. Transakciu môže uskutočniť fyzická alebo právnická osoba.
Ceny nehnuteľností závisia od typu nehnuteľnosti a regiónu, ale vo všeobecnosti je Grécko stále relatívne lacnou krajinou. V Aténach, Solúne a na obľúbených ostrovoch môžete nájsť nehnuteľnosti už za 2 000 € za m2. Existujú dokonca miesta, kde cena za m2 dosahuje 500-750 €.
Dopravné spojenie medzi regiónmi je dobre vybudované.

 

V Macedónsku sa nachádza slávny dovolenkový región Chalkidiki a grécke hlavné mesto kultúry Solún a nachádza sa tu aj hora Olymp a Kastoria, hlavné mesto svetového kožušníckeho priemyslu.

Solún

Soluň je po Aténach druhým najväčším mestom a kultúrnym hlavným mestom Grécka. Je tiež centrom vzdelávania: nachádza sa tu najväčšia univerzita na Balkáne, Aristotelova univerzita. Mesto je obklopené množstvom letovísk, ktoré sa v lete stávajú turistickými rekreačnými miestami.

Doprava: medzinárodné letisko Macedónska sa nachádza neďaleko Solúna a slúži linkám medzinárodných leteckých spoločností. Z letiska premávajú priame autobusy do centra mesta.

Na železničnú stanicu prichádzajú vlaky z Atén, Belehradu, Istanbulu, Bukurešti a ďalších destinácií. Autobusová sieť KTEL spája mesto so všetkými mestami v severnom a strednom Grécku.


Okrem toho sa v Solúne nachádza druhý najdôležitejší osobný prístav v Grécku s veľkým terminálom, ktorý spája mesto s mnohými gréckymi ostrovmi a mestami.