na Veľkú noc sa chystáme do Bulharska - naša apa

3.5.2023

Ako už všetci vedia, ceny českých nehnuteľností pomaly klesajú, ale aj napriek tomu sú tu byty pre bežného smrteľníka takmer nedostupné.

na Veľkú noc sa chystáme do Bulharska - naša apa

Ako už všetci vedia, ceny českých nehnuteľností pomaly klesajú, ale aj napriek tomu sú byty pre bežného smrteľníka takmer nedostupné. Preto sa čoraz viac investorov začína zaujímať o zahraničný trh. Ako prví sme vám priniesli možnosť investovať v Bulharsku. Ľudia si nás vážia a hodnotia nás vysoko. Preto sme sa rozhodli ponúknuť vám možnosť investovať do thajských nehnuteľností.

Existuje mnoho dôvodov, prečo investovať v tejto krásnej krajine. Do nehnuteľností môžete investovať na krátkodobý aj dlhodobý prenájom.

Investovať tu môžu aj investori do maloobchodných priestorov, keďže ceny sa začínajú už od 800 000 Kč. Thajský trh ponúka veľkú flexibilitu a rozmanitosť aj pre tých najnáročnejších. Thajská ekonomika sa po kovide dobre zotavuje, kúpna sila sa zvýšila a návratnosť investícií sa skrátila.

Ak chcete vlastniť nehnuteľnosť pri modrom otvorenom oceáne, potom je Thajsko to pravé miesto pre vás. Okrem pláže a oceánu si môžete zaplávať v bazéne, ktorý sa nachádza vo vašom komplexe, len pár krokov od vášho bytu. Po večeri v obľúbených thajských reštauráciách sa môžete prejsť po krásnych mestách alebo plážach. Thajsko je bezpečné mesto s priateľskými ľuďmi.

TURISMUS

Turistická sezóna v Thajsku trvá približne 6 mesiacov. Odporúča sa tam vycestovať najmä v období od októbra/novembra do marca/apríla. V tom čase je tam zvyčajne okolo 27-30 °C. To dáva veľký priestor na prenájom apartmánu alebo na vlastnú dovolenku. O apartmány na prenájom v obľúbených lokalitách je veľký záujem nielen zo strany turistov, ale aj miestnych obyvateľov.

Thajsko je obmývané modrými vodami Thajského zálivu. Piesok je teplý a biely a nájdete tu aj exotické palmy. Je to tiež ideálne mesto na vodné športy, ako je napríklad surfovanie. Môžete sa tiež vybrať na výlet na niektoré z nádherných ostrovov.

V Thajsku nájdete okrem malebných pláží aj moderné mestá s rušným nočným životom a množstvom historických pamiatok.

 

ŽIVOTNÝ ŠTÝL V THAJSKU

Ak máte radi pikantné jedlá a ázijskú kuchyňu, Thajsko je to pravé miesto. Miestna kuchyňa je preslávená a môžete tu objaviť celý rad nových jedál, o ktorých ste ani netušili, že existujú! Vo veľkých mestách, ako je Bangkok, nájdete množstvo nočných klubov, barov a diskoték, kde si prídu na svoje mladí ľudia a tí, ktorí sa radi zabávajú a tancujú. Ľudia, ktorí už v Thajsku nejaký čas boli, sa sem radi vracajú. Obyvatelia Thajska sú hrdí na etiketu, sú zdvorilí a slušní. Sú tiež nábožensky založení, najmä v dedinách.

 

CESTOVANIE A DOSTUPNOSŤ

V Bangkoku sa nachádza moderné letisko Suvarnabhumi. Je to najväčšie letisko v juhovýchodnej Ázii. Lietajú naň všetky hlavné letecké spoločnosti. Z Prahy do Bangkoku však v súčasnosti nelieta žiadna priama linka, ale českí turisti môžu letieť z viedenského letiska.

Českí turisti môžu v Thajsku zostať až 30 dní bez víz, ale ak chcete zostať dlhšie, budete potrebovať víza.