Nákup nehnuteľností na Cypre v roku 2023

5.4.2023

Severocyperská turecká republika je novou horúcou destináciou Stredomoria!

Nákup nehnuteľností na Cypre v roku 2023

Kúpa nehnuteľnosti na Cypre v roku 2023

Severný Cyprus je novou horúcou destináciou Stredomoria! Kupujúci zo všetkých častí Európy, Spojeného kráľovstva a Blízkeho východu stoja v rade na kúpu vily alebo bytu na Severnom Cypre. Ale prečo je to tak?

Klíma a čisté more.

Severný Cyprus má v priemere 340 slnečných dní v roku a najvyššie zimné teploty zo všetkých krajín Európskej únie. To znamená, že si môžete užívať toľko slnečných dní, koľko len chcete! Okrem krásneho počasia má Severný Cyprus aj dlhé piesočnaté pláže, ktoré sa kúpu v nebesky modrom a čistom mori. Podľa správy Európskej komisie a Európskej environmentálnej agentúry (EEA) z roku 2020 má Cyprus najvyšší podiel kúpalísk s výbornou kvalitou vody v Európskej únii. Má najčistejšiu vodu v Európe.

Pohodlná doprava a pobyt

Na Cypre sa nachádzajú dve hlavné letiská: letisko Larnaka na juhu a letisko Ercan (Lefkosa) na severe. Na juhu sa nachádza aj menšie letisko v Pafose. Každý, kto cestuje s európskym pasom, má voľný prístup cez letisko Larnaka, ktoré ponúka lety do celého sveta. Takmer každý občan sveta s cestovným pasom môže vstúpiť alebo zostať na Severnom Cypre bez potreby predchádzajúceho víza. A nielen to, takmer všetky národnosti si môžu na Severnom Cypre kúpiť nehnuteľnosť! Po získaní adresy môžete požiadať o povolenie na pobyt na Severnom Cypre, ktoré je možné každý rok obnoviť, ak preukážete finančnú stabilitu a netrpíte žiadnou nákazlivou alebo vážnou chorobou.

Kultúra a história

Severný Cyprus ponúka jedinečnú zmes histórie, rozprávkovej kuchyne, tureckej kultúry a festivalov. Nájdete tu tradičné remeselné a iné miestne festivaly a bohatú históriu starovekých hradov, hrobiek a pamiatok starých tisíce rokov vrátane gréckych chrámov, rímskych miest, perzských palácov, križiackych hradov a mnohých ďalších! Práve táto kultúra, história a podnebie spôsobujú, že návštevníci, ktorí sem zavítajú po prvýkrát, majú pocit, že sa do tohto miesta zamilovali. Táto jedinečná atmosféra vedie mnohých záujemcov o nehnuteľnosti na Severnom Cypre k tomu, aby si kúpili svoj vlastný kúsok raja a rok čo rok sa vracali do svojho nového domova na Severnom Cypre.

Maľovaná príroda

Mnohé severocyperské vilové a apartmánové komplexy majú ako kulisu rýchlo sa dvíhajúce pohorie Besparmak, ktoré sa zvažuje k severným pobrežným plážam. Investori do nehnuteľností na Severnom Cypre majú na výber mestské nehnuteľnosti s ľahkým prístupom k očarujúcim prístavom a nočnému životu, reštauráciám, kasínam a jachtám alebo pobrežné či horské nehnuteľnosti v dedinách alebo na vidieku obklopenom poliami a olivovými hájmi. Dokonca aj mnohé mestské nehnuteľnosti na Severnom Cypre majú výhľad na hory. Krásna nedotknutá príroda nie je pre majiteľov nehnuteľností na Severnom Cypre nikdy ďaleko, či už si za preferovanú lokalitu vyberiete severné, východné alebo západné pobrežie. Obľúbené východné pobrežie v blízkosti Famagusty a nedotknutý odľahlejší polostrov Karpaz ponúkajú na Severnom Cypre dlhé úseky piesočnatých pláží, zatiaľ čo menej rozvinuté západné pobrežie je vďaka priaznivým vetrom na tejto strane Cypru skvelé pre milovníkov vodných športov. Nech už máte radi akékoľvek prostredie, na Severnom Cypre ho nájdete!

Vzdelávanie a zdravie

Je to tiež ostrov študentov. Najväčšia univerzita sa nachádza vo Famaguste. Sú tu aj americké univerzity a mnoho špičkových nemocníc. Tisíce pacientov so zdravotnými problémami každoročne navštívia Cyprus, pretože miestny systém zdravotnej starostlivosti je na vysokej úrovni.

Veľkému záujmu o nehnuteľnosti na Cypre napomáhajú aj miestni obyvatelia, ktorí sú veľmi milí. Miestni obyvatelia dokonca nezamkýnajú svoje autá a domy. Je to jedna z najbezpečnejších krajín na svete. Je tu tiež skvelý vzduch, pretože na Cypre nie je žiadny ťažký priemysel.