Láka vás Bansko ako nadšenca zimných športov alebo radi investujete?

6.8.2022

Bansko, nádherná lokalita, kde sa oplatí investovať.

Láka vás Bansko ako nadšenca zimných športov alebo radi investujete?

Tu je veľmi zaujímavé video o Bansku, či už vás táto lokalita láka ako nadšenca zimných športov, alebo radi investujete, našu širokú ponuku najlepších nehnuteľností v Bansku nájdete tu: https://www.mojenemovitostumore.com/real estate?country_id=146&city=Bansko&real_type=&relation_type=1&price_from=&price_to=&_submit=Search&fulltext=&area_to=&sea_distance_from=&sea_distance_to=&sort=&do=advertList-searchForm-submit

https://www.youtube.com/watch?v=Iw1t8e6O0H8
Bansko je malebné mesto známe svojou históriou, ktoré sa nachádza na úpätí pohoria Pirin. Mesto sa nachádza v nadmorskej výške 927 m n. m., v údolí, kde sa stretávajú tri pohoria - Pirin, Rodopi a Rila.
Na jednej strane Rodopi, na druhej strane Rila s najvyšším vrchom Balkánskeho polostrova Musala (2925 m) a na tretej strane Pirin.
Mesto Bansko je hlavným administratívnym a kultúrno-ekonomickým centrom regiónu.
Nachádza sa 161 km južne od letiska Sofia a 56 km juhovýchodne od Blagoevgradu, s ktorým má dobré spojenie.
Bansko je obľúbenou destináciou, pretože je blízko Grécka - len 140 km od Egejského mora. Vo vzdialenosti 6 km od Banska sa nachádzajú horúce minerálne pramene.
Bansko má totiž všetko!
Zimná turistika
Podľa európskeho prieskumu lyžiarskych stredísk v Európe je Bansko jedným z najobľúbenejších stredísk. Strediská sú rozdelené do šiestich kategórií podľa dĺžky zjazdoviek. S dĺžkou zjazdoviek od 51 do 100 km je Bansko na prvom mieste! Je najlacnejším strediskom v tejto kategórii skúmaných stredísk. 75 km profesionálne upravených a spoľahlivo udržiavaných zjazdoviek, dobrá lyžiarska škola a lyžiarom a snowboardistom k dispozícii lyžiareň.
27 km moderných vysokokapacitných vlekov prepraví hostí rýchlo a pohodlne na zjazdovky, ktoré sú perfektne upravené s bezchybným vybavením.
Lyžiarsky areál má spolu 17 značených tratí s celkovou dĺžkou 65 km, z toho 9 km tvoria lyžiarske cesty. Bansko ponúka jedinečnú možnosť nepretržitého zjazdu v dĺžke 16 km. Posledných 7 km zjazdovky, ktorá spája lyžiarske stredisko s mestom Bansko, je vybavených 40 delami na umelé zasnežovanie a osvetlením na večerné lyžovanie.
Celkový počet vlekov je 23 - sedem sedačiek, z toho dve nové, 6 vlekov a desať detských vlekov. K dispozícii sú nové detské vleky a škôlka.