Proces nákupu v Chorvátsku

Ako prví sme vám priniesli možnosť kúpiť si nehnuteľnosť v zahraničí! Sme česká s.r.o. a ručíme za výsledok transakcie a každú minútu, ktorú miniete. Aj keď predávame vo viacerých krajinách, svoju prácu vždy robíme na 100 %. Manažér predaja sa osobne stará o predajný proces v každej krajine.

Ako si vybrať a následne kúpiť nehnuteľnosť, postup:

 1. .

  Napíšte nám alebo zavolajte a prediskutujte, aké sú vaše zámery. Poskytneme vám profesionálne a férové poradenstvo. Prediskutujeme vaše požiadavky, technické parametre, ako je veľkosť, lokalita atď. a spoločne vyberieme vašu vysnívanú nehnuteľnosť.

 2. Môžete si tiež pozrieť našu webovú stránku WWW.MOJENEMOVITOSTUMORE.CZ a vybrať si nehnuteľnosť z našej ponuky.

 3. Po dohode vám vieme zabezpečiť obhliadku nehnuteľnosti priamo na mieste, kde vám naši odborníci zabezpečia dostatok času na výber a rozhodnutie.

 4. Po výbere konkrétnej nehnuteľnosti vám môžeme pripraviť rezervačnú zmluvu (predkupné právo SOSB) a vy zaplatíte rezervačný poplatok, aby sme vám mohli vybranú nehnuteľnosť rezervovať. Rezervačný poplatok je súčasťou kúpnej ceny a predstavuje približne 10 - 15 % z kúpnej ceny. Platí sa na účet v Chorvátsku.

 5. Inzerovaná cena je bez sprostredkovateľskej provízie (3% + DPH) a bez právneho servisu v Chorvátsku (1-2%).

 6. Potom sa vystavia potrebné dokumenty (kúpna zmluva, plná moc, zmluva o právnych službách). Po podpise kúpnej zmluvy sa uhradí zvyšok kúpnej ceny.

 7. Potom notár podá návrh na zápis do katastra nehnuteľností a po vykonaní zápisu zašleme list vlastníctva.

Čo budem platiť nad rámec vyššie uvedeného?

 • Náklady na prevod a kompletné právne služby spojené s nadobudnutím vlastníckeho práva sa pohybujú od 1 % do 2 % z kúpnej ceny nehnuteľnosti. Ak si kupujúci želá využiť služby notára na úschovu, platí sa notárovi osobitný poplatok do výšky 1 % z úschovnej sumy.

Aké budú náklady na prevádzku nehnuteľnosti?

 • .

  Platíte poplatok za komunálne služby a vodu vo výške približne 100-200 € mesačne počas sezóny (5 až 9 mesiacov) a 10-15 € mesačne mimo sezóny.

 • Poistenie nehnuteľnosti si môžete dohodnúť prostredníctvom našich partnerov.

 • Ročný poplatok za údržbu v Chorvátsku sa platí individuálne podľa vašich potrieb a požiadaviek.

 • Ročná zákonná daň z nehnuteľnosti je do 2 € za m2 úžitkovej plochy.

A čo ak kupujem prázdnu nehnuteľnosť alebo nehnuteľnosť, ktorú treba zrekonštruovať?"

 • V prípade, že nehnuteľnosť potrebuje opravu alebo vybavenie, odporučíme vám odborníka.

 

Ako sa postaráme o prevádzku vašej nehnuteľnosti po kúpe?

 • Postaráme sa o prevod vody a elektriny na vaše meno.
 • Súhlasíme s poistením rekreačnej nehnuteľnosti na požiadanie.

Kto mi pomôže s prenájmom nehnuteľnosti

 • Majitelia nehnuteľností, ktorí ich kúpili prostredníctvom našej RK, môžu nehnuteľnosť uviesť na našej webovej stránke ZDARMA.

Počul som, že Mojenemovitostumore.cz má pripravený portál pre klientov

 • Ano, je to tak. Vážime si každého klienta, dlhodobo komunikujeme a pomáhame s následnou správou nehnuteľností. Nie sme firma, ktorá vás naláka na kúpu a potom sa zastaví. Ako dôkaz a niečo navyše sme pre našich klientov vytvorili KLIENTSKÝ PORTÁL dostupný na klienti.mojenemovitostumore.cz, kde môžete spravovať svoju nehnuteľnosť - klientsky portál je vám k dispozícii zadarmo.

Aké sú podmienky, za ktorých môžem prenajať?

 • Za každé prenajaté lôžko budete musieť zaplatiť paušálnu daň vo výške 80 EUR ročne. Kategorizáciu si môžete vybaviť na miestnom úrade v priebehu niekoľkých minút. Ak si nie ste istí, radi vám pomôžeme.