Proces nákupu v Gruzínsku

Rozhodli ste sa investovať do nehnuteľnosti v zahraničí? Chcete, aby každá vaša dovolenka bola nezabudnuteľná s vedomím, že nebudete čakať na odchod? Máme pre vás krásne nehnuteľnosti v Gruzínsku, s nami sa môžete spoľahnúť, že svoju prácu odvedieme na 100 %. Počas procesu kúpy urobíme všetko pre to, aby nebolo ťažké nehnuteľnosť získať a následne prenajať .

Ako prebieha výber a následná kúpa nehnuteľnosti, postup:

 • Napíšte nám alebo zavolajte a prediskutujte svoj plán. Poskytneme vám profesionálne a férové poradenstvo. Prediskutujeme vaše požiadavky, technické parametre, ako je veľkosť, lokalita atď. a spoločne vyberieme vašu vysnívanú nehnuteľnosť.
 • Môžete si tiež pozrieť našu webovú stránku WWW.MOJENEMOVITOSTUMORE.CZ a vybrať si nehnuteľnosť z našej aktuálnej ponuky.
 • Rozhodnite sa, ako si chcete nehnuteľnosť pozrieť, máte možnosť vybrať si buď online obhliadku v reálnom čase, alebo osobnú obhliadku.
  Ak si vyberiete osobnú obhliadku, postaráme sa o to, aby ste sa na obhliadky dostali bezplatne.
  Zabezpečíme vám obhliadky priamo na mieste, kde sa naši delegáti postarajú o to, aby ste mali dostatok času na výber a rozhodnutie.
  Po výbere konkrétnej nehnuteľnosti vám pripravíme rezervačnú zmluvu a vy zaplatíte rezervačný poplatok, aby sme vám mohli vybranú nehnuteľnosť ihneď rezervovať. Rezervačný poplatok je súčasťou kúpnej ceny.
  Potom vystavím potrebné dokumenty na prevod vlastníckeho práva (plná moc, kúpna zmluva, zmluva o úschove).
 • Zvyšná časť kúpnej ceny je uložená na advokátskom depozitnom účte v Českej republike. Po podpise kúpnej zmluvy sú peniaze uvoľnené na účet notára v Gruzínsku, kde zostávajú až do nadobudnutia vlastníckeho práva.
  Potom nasleduje prevod na súde, zápis do katastra nehnuteľností a vydanie listu vlastníctva - tzv. sakutrebis upleba.
 • Po vydaní listu vlastníctva sa na vaše meno prevedie voda a elektrina.
  Čo budem platiť navyše k vyššie uvedenému?
 • Cena za prevod a všetky služby spojené s nadobudnutím vlastníctva (právne služby, notárske služby atď.) je najnižšia zo všetkých krajín, v ktorých pôsobíme, a predstavuje 1 % z kúpnej ceny nehnuteľnosti.
 • V Gruzínsku neexistuje daň z prevodu nehnuteľnosti
 • Aké budú náklady na prevádzku nehnuteľnosti?
 • Za elektrinu a vodu budete platiť približne 40-50 € mesačne v závislosti od spotreby.
 • Poistenie nehnuteľnosti vás bude stáť 110 € ročne.
 • Ročný alebo mesačný poplatok za údržbu (líši sa pre rôzne nehnuteľnosti). Poplatok za údržbu zahŕňa služby spojené s prevádzkou komplexu alebo budovy, v ktorej sa nachádza vaša nehnuteľnosť, ako napríklad: údržba budovy (výťah, schody atď...)
 • V Gruzínsku neexistuje žiadna ročná zákonná daň z nehnuteľnosti


A čo ak kupujem prázdnu nehnuteľnosť alebo nehnuteľnosť, ktorú treba opraviť?

Ak nehnuteľnosť potrebuje opravu alebo vybavenie, odporučíme vám odborníka.

 • Ako sa postaráme o chod vašej nehnuteľnosti po kúpe?

Zabezpečíme prevod vody a elektriny na vaše meno.
Zabezpečíme vyzdvihnutie, privítanie, ubytovanie, upratovanie a pranie pre vás a vašich príbuzných. Všetky služby sú spoplatnené, a to podľa bežných sadzieb v Gruzínsku v deň poskytnutia.

 • Kto mi pomôže s prenájmom nehnuteľnosti?

Majitelia nehnuteľností, ktorí ich kúpili prostredníctvom našich realitných kancelárií, môžu nehnuteľnosť uviesť na našej webovej stránke ZDARMA.

 • Počul som, že Mojenemovitostumore.cz má pripravený portál pre klientov

Ano, je to tak. Vážime si každého klienta, dlhodobo komunikujeme a pomáhame s následnou správou nehnuteľností. Nie sme spoločnosť, ktorá vás naláka na kúpu a tým to končí. Ako dôkaz a niečo navyše pre našich klientov sme vytvorili PORTÁL PRE KLIENTOV dostupný na klienti.mojenemovitostumore.cz, kde môžete spravovať svoju nehnuteľnosť - klientsky portál je vám k dispozícii úplne zadarmo.

 

Tak sa teším na našu spoluprácu.

Srdečne vás pozdravuje obchodný manažér pre Gruzínsko

Zurab Sidamon-Eristavi