Veľký stavebný pozemok o rozlohe 5657m2, v blízkosti mesta Balčik

Balčik, Bulharsko – ID 3996
102,000 €
Plocha 5657 m2

Ponúkame krásny, veľký stavebný pozemok v blízkosti golfového komplexu Lighthouse, ktorý sa nachádza v blízkosti mesta Balčik, v blízkosti hlavnej cesty Kavarna - Varna. Stavebný pozemok má krásnych 5657 m2 a má možnosť pripojenia na vodu a elektrinu, ktoré sa nachádzajú v tesnej blízkosti pozemku.

Najsevernejšie významné bulharské prímorské letovisko Balčik je veľmi pekné letovisko nad širokým zálivom. Budovy sú na kopcoch nad morom a sústredené okolo troch nad sebou umiestnených námestí, ktoré spája hlavná vertikálna ulica. Samotné mesto a jeho okolie je veľmi malebné vďaka vápencovým skalám a skalným útvarom nad mestom. Balčik je v porovnaní s neďalekou Albenou a Zlatými pieskami lacnejším miestom, pretože tu žije veľa domácich obyvateľov. Je to normálne bulharské mesto, nie vyslovene turistické stredisko. Dokonca aj rímsky básnik Ovidius obdivoval jeho krásu a nazval ho Bielym mestom. Táto charakteristika platí dodnes vďaka mnohým domom postaveným z bieleho kameňa a jedinečným "bielym" pieskovcovým skalám, medzi ktorými sa mesto nachádza. Balčik je málo ovplyvnený medzinárodným cestovným ruchom a stále si zachováva atmosféru prístavného mesta pri Čiernom mori.

Bulharsko začína priťahovať aj golfistov. Pred niekoľkými rokmi by ponuku golfu v Bulharsku nikto nebral vážne. Dnes to však neplatí. Poprední svetoví investori a dizajnéri uvádzajú do života šport, ktorý nie je súčasťou bulharskej športovej tradície, ale má potenciál stať sa veľmi populárnym. Oblasť pozdĺž pobrežia Čierneho mora v nedotknutej prírode severovýchodnej časti krajiny, v blízkosti mesta Balčik a rumunských hraníc, je takmer predurčená stať sa mekkou golfistov. Investori vycítili možnosti tejto krajiny pre jej príjemné klimatické podmienky, neuveriteľne krásnu a rozmanitú krajinu, dobré ceny, more a hory. Ideálna konštelácia. Hoci má krajina malú hráčsku základňu, menej ako 400 hráčov, a zatiaľ len niekoľko ihrísk, tieto nízke čísla vyvažuje ešte vyššia kvalita.

Všetky kurzy sú vysoko kvalitné, spĺňajú svetové normy a majú primerané vybavenie. Ak k tomu pripočítame skutočnosť, že na súčasných bulharských golfových projektoch sa podieľajú osobnosti ako Gary Player, Ian Woosnam, Jack Nicklaus, Bulharsko sa stane jednou zo zaujímavých destinácií pre všetkých golfistov. Na náhornej plošine vo výške približne 200 m nad morom, nad zálivom tvoreným mysmi Kaliakra a Galata, sa nachádzajú tri nádherné 18-jamkové ihriská - Lighthouse Golf Resort, BlackSeaRama Golf & Villas a Thracian Cliffs Resort. Ďalšie dve ihriská navrhol Gary Player a obe robia svojmu tvorcovi skutočnú česť. Lighthouse je príjemné ihrisko s vysokým štandardom (PAR 71, dĺžka 6 105 m, min HCP 36), zatiaľ čo BlackSeaRama je malebné, so zaujímavou filozofiou jamiek (PAR 72, dĺžka 6 648 m a HCP limit 28 pre mužov a 36 pre ženy). Skutočnou perlou medzi európskymi ihriskami je však ihrisko v rezorte Thracian Cliffs. Hráčov čaká nezabudnuteľný zážitok. Sám Gary Player o ňom povedal, že je to jeho najlepšie ihrisko, "Pebble Beach Európy", a že má ambíciu byť jedným z najkrajších ihrísk na svete. V tomto prípade je neobyčajná krása vyvážená aj náročnosťou, alebo pre hráča výzvou všetkých výziev. Súčasťou kurzov sú aj kvalitné služby, ubytovanie v tesnej blízkosti, typicky veľmi dobrá kuchyňa a množstvo skvelých značiek vín.

Plocha
5657 m2
Obchod
2 km
Lekár
4 km
Kaviareň
1 km
Reštaurácia
690 m
Bar
810 m
Škola/škôlka
510 m

Páči sa vám táto nehnuteľnosť?

Neváhajte nás kontaktovať

Zaujala vás táto nehnuteľnosť, ale stále si nie ste istí? Dohovorte si s nami schôdzku u nás v kancelárii a osobne s vami prejdeme všetky podrobnosti.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00