atraktívny stavebný pozemok s veľkým potenciálom, Burgas

Burgas, Bulharsko – ID 5723
23,289,600 €
Plocha 58000 m2
More 50 m
Vzácny nález! Investičná príležitosť! Ponúkame atraktívny stavebný pozemok v Burgase. Pozemok má rozlohu 58000 m2 a je určený na výstavbu na účely "pre rekreačné aktivity". Nachádza sa priamo na pobreží mora, v prvej línii mesta Burgas a Atanasovského jazera, v oblasti s novou infraštruktúrou vybudovanou podľa európskeho projektu. Na základe predbežných projektových štúdií je možné vybudovať približne 28 264 m2 celkovej zastavanej plochy (bytové jednotky a hotelová časť na dvoch podlažiach plus podkrovie, ktoré nie je zahrnuté do výpočtu zisku z investície), garáže - 17 656 m2 a podzemné SPA centrum 3 239 m2. Ponuková cena za m2 pozemku je 400 EUR/m2!, čo zodpovedá sume 23 289 600 EUR. Pozemok je napojený na všetky inžinierske siete. V prípade luxusnej výstavby je maximálna cena výstavby a inštalácie 500 EUR/m2 za dokončenie na kľúč. Odhadované náklady na výstavbu:
Celkové náklady na celkovú investíciu (pozemok a stavba) predstavujú 44 337 900 EUR. Predaj postavenej jednotky za skutočnú cenu - 70 375 730 EUR, čo zodpovedá zisku pred zdanením ( 10 %) vo výške 26 037 830 EUR. Okrem toho je tu možnosť vážneho rozšírenia počtu vybudovaných jednotiek s manzardou (dostatočne vysoká, podkrovná podlaha) a samozrejme je tu možnosť zisku zo správy celej luxusnej štvrte, ktorá tu vznikne. Lokalita ponúka možnosť rezidenčného bývania pri mori a zároveň v meste a nie na poslednom mieste bezprostredne pri balneologickej lagúne, ktorá preukázateľne prispieva k ľudskému zdraviu. Atanasovské jazero je známe ako vtáčí raj. Je to veľmi slané jazero, ktoré je chránenou zónou a žije tu 314 druhov vtákov, z ktorých veľká časť je chránená. Jazero ponúka nádherné divadlo a láka ľudí z celého sveta. V blízkosti pozemku sa nachádza aj nové veľké rybárske a jachtárske prístavisko, denný trh s čerstvo ulovenými rybami atď. Na severnom okraji pozemku sa už začína výstavba novej mestskej štvrte "Kiosheto", ktorá bude luxusnou obytnou štvrťou vyššej triedy, cena za m2 začína na 1950 € ( zelená). Pozemok má obrovský investičný potenciál a okrem zisku z postavených jednotiek ponúka aj ďalšie možnosti.
Burgas je najväčším mestom v juhovýchodnom Bulharsku a druhým najväčším na bulharskom pobreží Čierneho mora a s rozlohou 253 644 km² patrí k najväčším v krajine. Podľa posledného sčítania NŠÚ k 31. decembru 2015 má 203 017 obyvateľov, čo z neho robí štvrté najväčšie mesto v krajine. Viaceré prírodné rezervácie a chránené oblasti, starobylé a stredoveké dediny, Čierne more a každoročné festivaly lákajú mnohých turistov. Burgas, ktorý sa nachádza na najzápadnejšom bode Čierneho mora, dal meno rovnomennému zálivu, ktorý je najväčší a najľudnatejší na bulharskom čiernomorskom kontinente. Mesto je obklopené Burgaskými jazerami - Burgasko, Atanasovsko a Mandrensko a na východe Čiernym morom.
Medzi prvými obyvateľmi regiónu boli Trákovia, ktorí okolo 6. storočia pred n. l. vytvorili na území dnešného Burgasu niekoľko osád spolu s neďalekými mestami Apollonia, Mesembria a Anchialo. Podnebie v Burgase a regióne je charakterizované ako vlhké subtropické s morskými a kontinentálnymi vplyvmi. Priemerná letná teplota vzduchu dosahuje v júli 26,7 °C a maximálne denné teploty nad 20 °C sa vyskytujú až do novembra. Priemerný mesačný počet hodín slnečného svitu je 328,6. V zime sa prejavuje kontinentálny vplyv, ale zimy sú v porovnaní s vnútrozemím oveľa miernejšie a snehu je pomerne málo. Budúci rozvoj mesta súvisí s otvorením Burgasu k moru a jazerám. V tejto súvislosti sa diskutuje o projekte Super Burgas. Pripravovaný projekt verejnej cyklistiky, odstránenie ťažkej dopravy z centrálnej časti mesta, obnova ostrova svätej Anastázie a mosta, ako aj obnova historického centra sa už realizuje. V roku 2012 boli v Burgase otvorené dve nákupné centrá. Plánuje sa otvorenie multifunkčnej športovej haly a pobrežnej asfaltovej cesty spájajúcej Burgas s novou štvrťou Kyosheto a štvrťou Sarafovo.
Výhľad na more
Áno
Plocha
58000 m2
Obchod
2 km
Lekár
2 km
Kaviareň
2 km
Reštaurácia
20 m
Bar
2 km
Škola/škôlka
2 km

Páči sa vám táto nehnuteľnosť?

Neváhajte nás kontaktovať

Zaujala vás táto nehnuteľnosť, ale stále si nie ste istí? Dohovorte si s nami schôdzku u nás v kancelárii a osobne s vami prejdeme všetky podrobnosti.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00